04.02.2017

Ponad milion złotych na likwidację azbestu

Spółdzielnia Mieszkaniowa Chemik z Tarnowskich Gór otrzymała ponad milion złotych pożyczki na termomodernizację i likwidację azbestu. Dofinansowania udzielił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

– Chemik to spółdzielnia, z którą od lat współpracujemy i to z bardzo dobrymi efektami – mówi Andrzej Pilot, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Decyzja w sprawie pożyczki zapadła na początku roku. Dotyczy bloków przy ul. Armii Krajowej 7, 8 i 12. Budynki zasilane są w ciepło z sieci ciepłowniczej. Zakres prac przedstawiony we wniosku o dofinansowanie obejmuje docieplenie przegród budowlanych, wymianę drzwi, demontaż, transport i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest. W efekcie ograniczona zostanie emisja niebezpiecznych substancji do atmosfery, zmniejszone zapotrzebowanie energii cieplnej o minimum 1.787 GJ/a, zostanie unieszkodliwionych minimum 27,8 Mg odpadów azbestowych.

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW wyniesie 1 mln 138 tys. zł, tj. 72,84 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

(mir)

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2017 z 07.02.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.