• W Kaletach-Drutarni paliło się poszycie leśne i młodnik.
    W Kaletach-Drutarni paliło się poszycie leśne i młodnik. Fot. Tarnogórskie 998 - 112
08.05.2019

Płonący kwiecień w lasach

W kwietniu w lasach całego kraju wybuchło ponad 2 tysiące pożarów. W powiecie tarnogórskim paliło się pod koniec miesiąca w Miasteczku Śląskim, Kaletach, Kotach, Tarnowskich Górach, Krupskim Młynie, Hanusku. W lasach obowiązywał trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Tak źle jeszcze nie było.

– Przyczyną jest zmieniający się klimat, co od kilku lat obserwują leśnicy. Spada poziom wód gruntowych – mówił Sławomir Cichy, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Szczególnie źle wygląda sytuacja na Opolszczyźnie i północy województwa, gdzie w lasach jest…


Artykuł ukazał się w GWARKU 18/2019 z 07.05.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.