•  Samolot oparł się nosem o ziemię, poseł twierdzi, że to z powodu zdarzenia w Pyrzowicach.
     Samolot oparł się nosem o ziemię, poseł twierdzi, że to z powodu zdarzenia w Pyrzowicach. Fot. Archiwum
11.01.2018

Poseł Budka szuka winnych w Pyrzowicach

Za uszkodzenie podwozia w samolocie, który awaryjnie lądował w Warszawie ma być odpowiedzialna obsługa z Pyrzowic. Tak pisze na Twitterze poseł Borys Budka z Gliwic.

"Ten sam samolot został 6 grudnia uszkodzony przez obsługę naziemną na lotnisku w Pyrzowicach - uderzono wózkiem w przednie koło. Ze względu na wibracje pilot odmówił startu. Po 3 godzinach został naprawiony. Jak widać nieskutecznie. Dobrze, że nie skończyło się tragedią" - napisał poseł w środę, 10 stycznia tuż przed północą. 

Bombardier Dash Q400 Polskich Linii Lotniczych LOT w trakcie lądowania na lotnisku w Warszawie, 10 stycznia, oparł się nosem o pas, bo złożyło się przednie podwozie.  Na pokładzie były 63 osoby. Nikomu nic się nie stało. Piotr Adamczyk z działu PR Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice mówi, że za obsługę odpowiada linia lotnicza lub firma, która pracuje na jej zlecenie. Port lotniczy nie ma z tym nic wspólnego. 


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.