•  W Tarnowskich Górach przydałaby się pomoc parlamentarzystów w rozwiązaniu problemu odpadów po byłych Zakładach Chemicznych.
     W Tarnowskich Górach przydałaby się pomoc parlamentarzystów w rozwiązaniu problemu odpadów po byłych Zakładach Chemicznych.
07.10.2019

Posłowie pomagali, czy tylko udawali?

W Zbrosławicach i Tworogu od lat skarżą się na fetor ze składowanych na polach odpadów z oczyszczalni ścieków, bo na to zezwala ustawa. W Tarnowskich Górach wciąż tyka bomba ekologiczna, z którą nie potrafią sobie poradzi władze państwowe. Podobnych spraw, gdzie potrzebne jest zaangażowanie parlamentarzystów jest znacznie więcej. Gdzie są i co robią posłowie z powiatu tarnogórskiego? Dlaczego nie reagują? Umywają ręce czy są nieudolni?

Zapytaliśmy burmistrzów i wójtów z powiatu tarnogórskiego o ich doświadczenia we współpracy z parlamentarzystami. W czym lokalnym samorządom i społeczności pomogli posłowie i senatorowie mijającej kadencji? Jakie są oczekiwania włodarzy gminy wobec posłów, którzy zostaną wybrani w nadchodzących…


Artykuł ukazał się w GWARKU 40/2018 z 09.10.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.