•  Sprawna obsługa komputera to obecnie podstawowy wymóg w każdym zawodzie. A jak wygląda nauczanie informatyki w szkołach?
     Sprawna obsługa komputera to obecnie podstawowy wymóg w każdym zawodzie. A jak wygląda nauczanie informatyki w szkołach?
10.03.2018

Potrzebni informatycy. Czy szkoły o tym wiedzą?

Eksperci zwracają uwagę na niskie kompetencje cyfrowe młodzieży. Przy szacunkach, że na rynku pracy potrzebnych jest obecnie od 30-50 tys. informatyków, nasuwa się pytanie, jak wygląda kształcenie cyfrowe w szkołach. Dość powiedzieć, że w podstawówkach dzieci uczą się przedmiotu tylko przez 45 minut tygodniowo.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2017 r. na rynku pracy pojawiło się nieco ponad 13 tys. absolwentów informatyki. To liczba, która nie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowania przedsiębiorców. Jedną z głównych przyczyn problemu jest niż demograficzny. Nie bez znaczenia są…


Artykuł ukazał się w GWARKU 11/2018 z 13.03.2018

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.