26.11.2018

​Potrzebował drobnych, ukradł grube. Złodziej i oszust w Kaletach

W Kaletach, dosłownie przed chwilą, miało miejsce oszustwo. Do mieszkania kobiety zapukał mężczyzna. Gdy gospodyni otwarła, zapytał ją, czy mogłaby rozmienić mu pieniądze, bo potrzebował drobnych. Kobieta zgodziła się wyświadczyć przysługę.

Drogo ją to kosztowało. Kiedy szukała drobnych, korzystając z jej nieuwagi, pieniędzy szukał także nieznajomy. Znalazł, i to sporo, bo aż 6 tysięcy złotych. Kiedy kobieta zorientowała się, że została oszukana i okradziona, było już za późno, bo nieproszony gość już dawno się ulotnił. Dyżurny policji wysłał na miejsce patrol, który szuka podejrzanego.

Po raz nie wiadomo już który policja apeluje o ostrożność i rozwagę. Wpuszczanie do domu obcych, którzy pod byle pretekstem pukają do drzwi, z reguły kończy się tak, jak sytuacja opisana wyżej. Warto o tym pamiętać. (CR)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.