•  
      Fot. UM Tarnowskie Góry, OSP Potępa, OSP Tworóg, OSP Zbrosławice
24.02.2020

Powalone drzewa, uszkodzone dachy i blaszane garaże

Strażacy zanotowali już kilkadziesiąt interwencji związanych z silnym wiatrem – w powiecie tarnogórskim, lublinieckim i Piekarach Śląskich.

Pracowity czas dla strażaków rozpoczął się wczoraj wieczorem, a zgłoszenia wciąż napływają. W powiecie tarnogórskim jak na razie zanotowano 45 interwencji, to głównie powalone drzewa i nadłamane konary (m.in. w parkach miejskim i repeckim) oraz zerwane linie energetyczne. W Boruszowicach wiatr zwiał na jezdnię blaszany garaż, w Zbrosławicach plandekę z wiaty, w Wieszowie przewrócił skrzynkę telekomunikacyjną. Na szczęście nie było poszkodowanych.

W powiecie lublinieckim było ponad 20 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Tu też chodziło głównie o usuwania połamanych drzew i konarów, choć nie zabrakło i uszkodzonych dachów (zerwane dachówki, opierzenie, właz). Tu też kłopoty sprawił blaszany garaż, który oparł się o schody wejściowe i mieszkańcy nie mogli wyjść z domu.

W Piekarach Śląskich było 10 interwencji. Oprócz drzew i konarów, dotyczyły np. odpadającego tynku i uszkodzonej rolety okiennej. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.