26.02.2020

Powiat modernizuje przejścia dla pieszych

Po wczorajszym głosowaniu w tegorocznym budżecie powiatu tarnogórskiego zapisano pół miliona złotych na modernizację przejść dla pieszych na drogach powiatowych. Pojawiła się też lista przejść, które zostaną objęte pracami. Najwięcej z nich znajduje się przy szkołach podstawowych.

Celem samorządu jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, którzy często stają się ofiarami wypadków drogowych. Dzieje się tak w całej Polsce, tragedie nie ominęły Tarnowskich Gór, o czym niejednokrotnie pisaliśmy.

Na razie modernizacja obejmie 20 przejść, z czego 11 w Tarnowskich Górach: przy szkołach na ul. Janasa, Legionów, Powstańców Warszawskich, przy skrzyżowaniach ul. Sienkiewicza i 9 Maja, Wyszyńskiego i Wyspiańskiego, Opolskiej i św. Katarzyny, Częstochowskiej i Moniuszki, Pyskowickiej i Śniadeckiego, Nakielskiej (za Oświęcimską), Witosa (przy posesji nr 61), Kościelnej (przy OSP).

W Kaletach przy skrzyżowaniu Paderewskiego i Ogrodowej, w Boruszowicach, Ożarowicach, Nowym Chechle, Miasteczku Śląskim i Potępie przy szkołach, w Kamieńcu przy kościele, w Zbrosławicach na Wolności, w Radzionkowie na Kużaja.

(ek)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.