02.08.2018

Powożenie, bieg dla Karoliny i organy

Tour de Pologne zawładnął najbliższym weekendem i wielu innych wydarzeń nie ma. Na pewno warto zajrzeć do Koszęcina, na konkurs tradycyjnego powożenia.

IV Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia będzie 4 i 5 sierpnia w siedzibie zespołu "Śląsk". W programie m.in. sobotni przejazd ulicami Koszęcina i alejami parku – o godz. 14, spotkanie z aktorką Emilią Krakowską w domu kultury – godz. 15.30 i koncert gospodarzy – godz. 19. W niedzielę zaprzęgi w akcji będzie można oglądać od godz. 9. Widowiskowo zapowiada się kadryl – o godz. 17.

W Kotach w sobotę o godz. 12 na boisku sportowym – start charytatywnego biegu i marszu nordic walking dla Karoliny, 16-letniej kotowianki. Kiedy miała 2 lata stwierdzono u niej opóźnienie rozwoju psychoruchowego, a potem zdiagnozowano głęboki autyzm. Potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

Także w sobotę, o godz. 13 na piekarskim Orliku przy Gimnazjum nr 4, kolejne spotkanie z zumbą. Zajęcia poprowadzi Paco Mbengue.

I jeszcze koncerty organowe. 5 sierpnia o godz. 17 w piekarskiej bazylice zagra Waldemar Krawiec, a o godz. 19 w tarnogórskim kościele pw. MBKP, czyli w konwikcie – Jakub Garbacz. Wstęp na koncerty jest wolny.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 30/2018 z 31.07.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.