•  Członkowie "Weterna" w Gdyni.
     Członkowie "Weterna" w Gdyni. Fot. Archiwum grupy
08.12.2019

Powstańcy śląscy na ORP Ślązak

Na podniesieniu bandery na “Ślązaku” nie mogło zabraknąć Ślązaków. W Gdyni byli przedstawiciele radzionkowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej Powstań Śląskich “Weteran”: Łukasz Mazik, Zbigniew Kościan, Eugeniusz Tomanek i Jarosław Wroński.

– W czerwcu, razem z członkami Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników Radar byliśmy w Gdyni na zaproszenie dowódcy 3 Flotylli Okrętów kontradm. Mirosława Jurkowlańca. Zapytaliśmy wtedy, czy jako grupa rekonstrukcyjna z Górnego Śląska moglibyśmy uczestniczyć w ceremonii podniesienia bandery na "Ślązaku". Odpowiedział, że tak – wspomina Jarosław Wroński.

Kontradm. Jurkowlaniec słowa dotrzymał. Pod koniec listopada czterej członkowie grupy "Weteran" uczestniczyli w ceremonii. – Byliśmy oficjalnie witani jako reprezentanci Radzionkowa – zauważa Wroński. Mogli też zwiedzić "Ślązaka". Była również kawa na "Błyskawicy" i 21 salw armatnich. – Jesteśmy pod wrażeniem uroczystości – przyznaje Wroński.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 49/2019 z 10.12.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.