• W uroczystości odsłonięcia tablicy uczestniczyli m.in. burmistrz Michał Skrzydło i Grupa Rekonstrukcji Historycznej Powstań Śląskich "Weteran" .
    W uroczystości odsłonięcia tablicy uczestniczyli m.in. burmistrz Michał Skrzydło i Grupa Rekonstrukcji Historycznej Powstań Śląskich "Weteran" . Fot. Archiwum UM
09.11.2019

Powstanie trwało jeden dzień dłużej

- Na tablicy ku czci powstańców śląskich są błędy – mówi miasteczkowski radny Zbigniew Płomiński. - Żadnych błędów nie ma - odpowiada Jan Kwaśniewicz z Instytutu Pamięci Narodowej.

W październiku w Miasteczku Śląskim odsłonięto wyremontowaną tablicę upamiętniającą egzekucję 5 powstańców śląskich, do której doszło 25 sierpnia 1919 r. Zginęli wtedy Wilhelm Pawełczyk, Paweł Pala, Józef Szmelczarczyk, Piotr Wilczok i jeden nieznany z imienia i nazwiska powstaniec.

Na sesji rady miejskiej…


Artykuł ukazał się w GWARKU 45/2019 z 12.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.