15.05.2017

Prezent dla kolegów z wojska

Będą Tarnowskie Góry w metropolii. Będą i…? Sam miód, jeden bilet na pekaes, pekape i co tam jeszcze, kultura w każdej sieni, kontakty z sąsiadami, wspólne plany. Ble, ble, ble. Ileż to razy już słyszałem różne takie obietnice. Wstępowało miasto w różne związki, od działania których miało być pięknie, kolorowo i w ogóle och i ach. Buliło z budżetu składki (zawsze mówiono, że to niewielka opłata) i co? Jajco, jak się mówiło w czasach mego dzieciństwa. Kolorowo nie jest, przynajmniej bardziej kolorowo, weselej tudzież, że nie wspomnę o tym, by coś potaniało, zostało usprawnione. Po prostu wstąpiliśmy, zapłaciliśmy i fajrant.

Tak samo jak fajrant jest z niezliczoną ilością ekspertyz, strategii, koncepcji, studiów i innych przedziwnych dokumentów, wykonanych na rzecz lokalnych samorządów za grubą forsę, że wspomnę tylko studium dotyczące stref płatnego parkowania w Tegesach. Szumu ile było,…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2017 z 16.05.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.