•  Druga edycja festiwalu pod Kopcem Wyzwolenia ma się odbyć 28 lipca
     Druga edycja festiwalu pod Kopcem Wyzwolenia ma się odbyć 28 lipca
04.06.2018

Proboszczowie chcą odwołania Metal Doctrine Festival

Proboszczowie dekanatu Piekary Śląskie wystosowali list otwarty do prezydent Sławy Umińskiej-Duraj. Chcą odwołania Metal Doctrine Festival pod Kopcem Wyzwolenia. Powodem ma być promowanie satanizmu.

Festiwal muzyki metalowej ma być organizowany pod Kopcem po raz drugi – 28 lipca. Zdaniem księży, to były i będą koncerty satanistyczne. W liście otwartym proboszczów do prezydent miasta czytamy m.in. że podczas festiwalu mają wystąpić zespoły prezentujące postawę antychrześcijańską, czy wręcz związaną z kultem demonicznym.

"Nie może być społecznej akceptacji dla promocji jawnego zła, czy wręcz kultu szatana w mieście, któremu patronuje Matka Boża Piekarska, w miejscu uświęconym tradycją historyczną pokoleń" - czytamy w liście. W konsekwencji jego autorzy zwracają się do władz miasta o odwołanie koncertu. Zawiązano też komitet społeczny na rzecz odwołania koncertu, zbierane są podpisy mieszkańców.

List otwarty trafił na biurko prezydent miasta dziś, 4 czerwca rano. Nie ma więc jeszcze oficjalnej odpowiedzi. Sława Umińska-Duraj przyznaje, że prezentowana podczas festiwalu muzyka jest specyficzna, mroczna. Jednak zaznacza, że wskazywany w liście utwór jednego z zespołów pochodzi sprzed wielu lat i dziś takich treści ten zespół nie prezentuje. Zaznacza, że nikt z sygnatariuszy listu wcześniej się z nią nie kontaktował, nie prosił o wyjaśnienie. Jej zdaniem dają się wciągać w brudną kampanię wyborczą.

Do sprawy wrócimy.

(esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.