•  Od początku lipca do końca sierpnia Zabytkową Kopalnię Srebra zwiedziło 26 tys. osób. Byłoby jeszcze więcej, ale kopalnia nie była w stanie przyjąć wszystkich chętnych.
     Od początku lipca do końca sierpnia Zabytkową Kopalnię Srebra zwiedziło 26 tys. osób. Byłoby jeszcze więcej, ale kopalnia nie była w stanie przyjąć wszystkich chętnych. Fot. Jacek Tarski
05.01.2018

Profity z UNESCO

Blisko 90 tys. turystów odwiedziło w 2017 roku Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Takiej frekwencji nie było od 1999 r.

Większe zainteresowanie tarnogórską kopalnią zabytkową to bez wątpienia efekt wpisania jej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stało się to 9 lipca.

– Ten zaszczytny tytuł zadziałał na turystów jak magnes. W kolejnych tygodniach obiekt pękał w szwach.…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 2/2018 z 09.01.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.