•  W ubiegłym roku zagraniczną gwiazdą Gwarków był Ray Wilson, teraz  Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band
     W ubiegłym roku zagraniczną gwiazdą Gwarków był Ray Wilson, teraz Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band Fot. Jarosław Myśliwski
04.07.2019

Program Gwarków oficjalnie

Piątek, piąteczek, piątunio jest raz w tygodniu, a Gwarki, Gwareczki, Gwarunie tylko raz w roku. Gwarki 2019 odbędą się od 6 do 8 września. W tarnogórskim magistracie oficjalnie przedstawiono dzisiaj tegoroczny program święta miasta.

– Z pewnością nie jest to święto miasta, jak wielu innych – zaczął burmistrz Arkadiusz Czech, podkreślając wyjątkowość Gwarków. – Chociażby taki pochód. Trzeba lat tradycji i doświadczenia, żeby zorganizować go z takim rozmachem i zgromadzić tak liczną publiczność – dodał.

Gwiazdami tegorocznych Gwarków będą Katarzyna Nosowska oraz Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band. Pierwszej nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Dla porządku dodamy, że to piosenkarka, laureatka muzycznych nagród, w tym kilku "Fryderyków", kiedyś solistka zespołu Hey, dziś solistka, felietonistka, posiadaczka prestiżowego Paszportu Polityki. Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band gra słynne przeboje ELO, zespołu popularnego zwłaszcza w latach 70. i 80. Usłyszymy więc prawdopodobnie "Telephone Line", "Confusion", "Mr. Blue Sky" i wiele innych utworów, kiedyś podbijających światowe listy przebojów.

Na scenie wystąpią też m.in. Wojciech Gąssowski (najbardziej znany jako wykonawca szlagieru "Gdzie się podziały tamte prywatki?") i zespół The Dumplings. Młódź zachwycona będzie zapewne występem Margaret (prawdziwe nazwisko to Małgorzata Jamroży), piosenkarki, znanej choćby z wykonania piosenki "Thank You Very Much", notowanej na listach przebojów w kraju i za granicą. Nie pogardzą także występem piekarskiej grupy TUKEJ, obwołanej mianem "nieszablonowej", łączącej w swojej twórczości różne gatunki muzyki. Lokalną, tarnogórską scenę muzyczną reprezentował będzie Korek.

Otsochodzi, czyli Miłosz Stępień, zwany także Młodym Janem, to polski raper i autor tekstów. Znawcy twierdzą, że każdy, kto słucha jego muzyki, znajdzie w niej coś dla siebie. Ci, którzy lubią rymowanie, będą mieli zapewne swoje parę minut wybitnej radości.

Cały program Gwarków, wraz z imprezami towarzyszącymi, można znaleźć na oficjalnej stronie gwarki.tarnowskiegory.pl

(mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.