•  Sportowe emocje w przeddzień wyścigu. W parku ścigali się najmłodsi kolarze, być może następcy Rafała Majki.
     Sportowe emocje w przeddzień wyścigu. W parku ścigali się najmłodsi kolarze, być może następcy Rafała Majki. Fot. Jacek Tarski
04.08.2018

​Prolog wielkiego wyścigu w tarnogórskim parku

Młodzi kolarze, nawet tacy, którzy nie mieli jeszcze 3 lat, stanęli na starcie wyścigu Tour de Park. Zawody rozegrano 4 sierpnia w parku miejskim w Tarnowskich Górach. Była to trzecia edycja imprezy, która zdaje się na trwale wpisana została w kalendarz wydarzeń sportowych w mieście. Wyścig parkowymi alejkami rozgrywany jest w przeddzień “tarnogórskiego” etapu Tour de Pologne.

Na starcie stanęło blisko 150 młodych zawodniczek i zawodników. To rekord - dwa lata temu w wyścigu wystartowało około 30 osób. Zawody rozegrane zostały na różnych dystansach. Im starsi byli zawodnicy, tym dłuższy dystans mieli do pokonania. Najmłodsi, wśród których byli także trzylatkowie, wystartowali na trasie o długości 100 metrów. Najmłodszą uczestniczką zmagań była dwuletnia Hania Poterek, niewiele starsi od niej byli Oliwier Moczek, Jakub Plaza i Przemysław Wylężek.

Zmagania kolarskiego narybku tradycyjnie odbywały się w duchu olimpijskim. Organizatorzy powtarzali kilkakrotnie, że liczy się nie tyle zwycięstwo, ile udział. Czy zawodnicy wzięli to sobie do serca? Niektórzy pewnie tak, na przykład siedmioletni Karol, który na metę zajechał tuż przed tzw. autobusem z napisem "koniec wyścigu", ale zupełnie nie przejmował się wynikiem. Podobnie z udziału cieszyła się Julia, rówieśnica Karola, która powiedziała, że przyjechała do parku pojeździć sobie po prostu na rowerze.

Inni potraktowali sprawę bardzo poważnie i nie szczędzili sił, by zwyciężyć i stanąć na podium, ale i tak zwycięzcami okazali się wszyscy. Każdy zawodnik otrzymał na koniec imprezy pamiątkowy, złoty medal. (CR)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.