08.05.2019

Propagandą ludzie się nie najedzą

Drożejąca żywność i paliwo, informacje o przeciętnym wynagrodzeniu w okolicach 5 tys. zł i małe, jeżeli w ogóle, podwyżki pensji w budżetówce – takie są powody strajków kolejnych grup zawodowych. W opasły tom spiskowych teorii dziejów można wsadzić opowieści o szkodnikach politycznych, którzy mamią sprytnych inaczej nauczycieli czy urzędników, by zaszkodzić rządowi z taką troską pochylającemu się nad polskim narodem. Jednak propagandą pracownicy budżetówki rodzin nie nakarmią.

Według marcowych danych na temat podwyżek cen, podanych przez Główny Urząd Statystyczny, rok do roku najbardziej podrożała mąka, pieczywo (prawie 10 proc.), warzywa (ponad 16 proc.) i cukier (11 proc.). Wprawdzie staniała wieprzowina (-2,7 proc.) i jajka…


Artykuł ukazał się w GWARKU 18/2019 z 07.05.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.