•  Piękny, zdrowy platan w parku Strzeleckim. Niestety, ma zostać wycięty. To bardzo rzadko spotykane drzewo w Tarnowskich Górach.
     Piękny, zdrowy platan w parku Strzeleckim. Niestety, ma zostać wycięty. To bardzo rzadko spotykane drzewo w Tarnowskich Górach. Zdjęcia: Alicja Jurasz
09.08.2019

Protest przeciwko wycinaniu drzew przy Powstańców Śląskich

Ponad 500 osób podpisało się do tej pory przeciwko wycince drzew przy ul. Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach. Ulica ma być przebudowana. Trzeba się śpieszyć, bo wniosek o wydanie zezwolenia na inwestycję, uwzględniający wycinkę, już jest złożony.

Wycinka drzew jest związana z przebudową Powstańców Śląskich, która ma przejąć ruch tranzytowy w mieście. Z 71 drzew pod topór pójdzie 46. Jak wyliczają autorzy petycji, w samym parku Strzeleckim do wycięcia jest 6 drzew, w tym piękny platan o obwodzie…


Artykuł ukazał się w GWARKU 32/2019 z 13.08.2019

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.