• W tarnogórskim sądzie protestowała niezbyt liczna grupa pracowników.
    W tarnogórskim sądzie protestowała niezbyt liczna grupa pracowników. Fot. Jacek Tarski
13.11.2017

Protestowali w sądzie

Dzisiaj pracownicy sądów i prokuratury przerwali na kwadrans pracę. Protestowali w sprawie zbyt niskich, ich zdaniem, pensji. Domagają się podwyżki.

13 listopada, punktualnie w południe, część pracowników Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach opuściła stanowiska pracy i wyszła na korytarz. W ten sposób manifestowano niezadowolenie z płac. Te zamrożone są od ośmiu lat. Pracownicy domagają się zapisania w przyszłorocznym budżecie środków na podwyżki wynagrodzeń o 350 zł netto w przeliczeniu na etat dla pracowników sądów niebędących sędziami.

(CR)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.