• Fot. Jarosław Myśliwski
13.12.2016

Przejazd pod okiem kamery

W Kaletach, przy ruchliwym przejeździe kolejowym, znika budka dróżnika. Obsługę szlabanów na głównej drodze z Tarnowskich Gór do Kalet przejmuje znajdująca się przy dworcu PKP nastawnia. To kilkaset metrów od przejazdu. Czy będzie równie bezpiecznie jak do tej pory?

– Na spotkaniu z przedstawicielami kolei proszono nas, by poinformować o zmianie kierowców i zwrócić im uwagę, by przy świetle czerwonym pulsacyjnym nie wjeżdżali na przejazd. Gdyby samochód znalazł się pomiędzy opuszczonymi szlabanami, może być kłopot z ich podniesieniem – powiedział burmistrz Klaudiusz Kandzia.

Jak zapewnia kolej, przejazd znajdujący się na połączeniu ulic 1 Maja i Fabrycznej, ma być monitorowany, co umożliwi dyżurnemu ruchu lub nastawniczemu wszechstronną obserwację torowiska i ulic. Do dyspozycji kierowców ma być również przycisk, poprzez który będzie można zawiadomić nastawnię. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.