•  Droga od strony ul. Nakielskiej do ul. Polnej "przetnie" dawny Faser. Wjazd planowany jest przy starej portierni fabryki.
     Droga od strony ul. Nakielskiej do ul. Polnej "przetnie" dawny Faser. Wjazd planowany jest przy starej portierni fabryki. Fot. Jacek Tarski
23.09.2018

Przemysł w miejsce zarośli

Prawie dziesięć milionów złotych dostało miasto na rozwój terenów przemysłowych. Mają być w Lasowicach, pomiędzy fabrykami Tagor i Faser. Przebudowana zostanie ul. Polna, powstaną chodniki, a droga będzie oświetlona.

Pieniądze na inwestycję dała Unia Europejska. 9,5 mln zł ma zostać wydane na otwarcie terenów przemysłowych przy ul. Polnej w Tarnowskich Górach. Dzisiaj jest to miejsce zarośnięte samosiejkami, nieużytki i pozostałości po mocarstwowych planach władz z…


Artykuł ukazał się w GWARKU 38/2018 z 25.09.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.