•  Wertując roczniki Gwarka można znaleźć informacje na temat boksu. Ta dyscyplina sportu była kiedyś bardzo popularna w Tarnowskich Górach.
    Wertując roczniki Gwarka można znaleźć informacje na temat boksu. Ta dyscyplina sportu była kiedyś bardzo popularna w Tarnowskich Górach.
18.05.2017

Przepraszam, czy tu biją?

W Tarnowskich Górach już nie biją. Przynajmniej na ringu bokserskim. Okładających się pięściami mężczyzn można spotkać co najwyżej przy okazji jakiejś grubszej awantury. Aż nie chce się wierzyć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu boks uprawiano w kilku tarnogórskich klubach.

Sekcje bokserskie istniały w Kolejarzu, Stali i Unii, choć w mieście nie było nigdy profesjonalnego ringu do walk pięściarskich. Bokserzy trenowali także w Radzionkowie, a nawet w Kaletach czy Krupskim Młynie. Mimo to boks nigdy …

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2017 z 16.05.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.