• Mały rynek ma być gotowy w tym roku.
    Mały rynek ma być gotowy w tym roku.
08.02.2016

Kto wybuduje rynek?

W Kaletach trwa przetarg na wykonanie tzw. małego rynku. Jakie jest zainteresowanie, trudno w tej chwili powiedzieć. Oferty będą przyjmowane do 18 lutego i wtedy okaże się, kto i za jaką kwotę chce wykonać przebudowę zdegradowanego obszaru śródmieścia, wykończyć elewacje pierzei projektowanego placu, rozbudować sieć kanalizacji deszczowej, wodociągowej i wykonać oświetlenie terenu przy ul. 1 Maja.

Kalety nie mają rynku, a centralnym punktem miasta jest ul. 1 Maja. Dlatego pomyślano, aby mały rynek umieścić tuż obok ul. 1 Maja, na terenie dzisiejszego parkingu przy pawilonie PSS Społem. O lokalizacji przesądził też stan tego miejsca, które jest zaniedbane, nieutwardzone, nieoświetlone, po deszczu w kałużach. Przez inwestycję miasto zyska nie tylko rynek, ale uda się też uporządkować tę część centrum Kalet.

Na placu planowane jest ustawienie: ławek, lamp, koszy, kwietników. Rosnący tu dąb – pozostanie. Ponieważ w pobliżu znajduje się ciastkarnia jest szansa, że jej właściciel wystawi ogródek letni. Mały rynek ma być gotowy w tym roku. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.