06.02.2019

Przetrwał dłużej niż maszyna parowa, którą przedstawia

Sam przedmiot jest unikatowy i przedstawia fragment historii Tarnowskich Gór, której śladów już nie zobaczymy na własne oczy. Irena i Roman Gatysowie kupili talerz sprzed blisko 200 lat, na którym przedstawiono widok maszyn parowych na Wzgórzu Redena.

– Ten talerz jest rówieśnikiem serwisu Carnalla – powiedział Roman Gatys. Irena i Roman Gatysowie są znawcami i kolekcjonerami śląskiej porcelany. Dwa lata temu udało im się kupić talerz o tarnogórskiej tematyce. O wyjątkowej porcelanie opowiadali 5 lutego w Muzeum w Tarnowskich Górach. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.