11.06.2019

Przewróciło się, niech leży

Kiedyś w Zielonej sanepid wprowadził zakaz kąpieli. Zbadał wodę w stawach i stwierdził, że jest brunatna oraz mętna, więc nie nadaje się do kąpieli. Ówczesne władze Kalet ograniczyły się do wywieszenia kartek z napisem “Kąpiel wzbroniona”.

– A jaka ma być woda w stawach otoczonych lasami, do których wpływa Mała Panew, która przepływa przez las? – odpowiedział mi Czesław Tyrol, leśnik i pasjonat przyrody, gdy zapytałem go, co o tym sądzi. – Ja bym się…


Artykuł ukazał się w GWARKU 23/2019 z 11.06.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.