•  Dziecko może mieć kontakt z larwami glisty ludzkiej w piaskownicy.
     Dziecko może mieć kontakt z larwami glisty ludzkiej w piaskownicy.
01.01.2018

Przybywa dzieci zakażonych glistą ludzką

Od 9 lat w Polsce nie ma obowiązku zgłaszania do Sanepidu zachorowań m.in. na glistę ludzką. W związku z tym nie wiadomo, jak powszechne są zakażenia tym pasożytem. Tymczasem glistnicę stwierdza się regularnie u dzieci w każdym przedszkolu i szkole. Dotyczy to także tarnogórskich placówek.

Z obserwacji dr Celiny Bukowskiej, która jest specjalistą pediatrą w NZOZ Bi-Med w Tarnowskich Górach, wynika, że z roku na rok w jej gabinecie przybywa dzieci chorujących na glistnicę. – W celu skutecznej walki z chorobami pasożytniczymi rodzice zakażonych dzieci powinni…


Artykuł ukazał się w GWARKU 1/2018 z 02.01.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.