•  Zabytkowa kopalnia srebra
     Zabytkowa kopalnia srebra Fot. Archiwum Gwarka
13.02.2018

Przybywa turystów

W ubiegłym roku 42 obiekty na Szlaku Zabytków Techniki w sumie odwiedziło 945 tysięcy osób. Wśród najchętniej odwiedzanych miejsc znalazły się Zabytkowa Kopalnia Srebra - drugie miejsce i Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - czwarte miejsce.

W 2017 r. Zabytkową Kopalnię Srebra odwiedziło 89 656 turystów, a Sztolnię Czarnego Pstrąga 41 678 osób. Pierwsze miejsce zajęło Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. (w skład którego wspólnie wliczono Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido

i Sztolnia Królowa Luiza) z 153 286 zwiedzających. Sumując oba prowadzone przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej obiekty osiągnęlibyśmy 131 334 turystów, więc różnica nie byłaby zbyt wielka.

Do końca kwietnia br. można skorzystać z programu rabatowego szlaku. Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu, Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, Muzeum Browaru Żywiec oraz Muzeum Starych Rzemiosł Stary Młyn w Żarkach – w tych obiektach możemy liczyć na zwiedzanie po okazyjnej cenie. Kto odwiedzi jeden z zabytków objętych akcją, może otrzymać 20 proc. zniżki przy zakupie biletu w kolejnym z nich. Szczegóły konkursu na stronie www.zabytkitechniki.pl.

(eka)


Artykuł ukazał się w GWARKU 7/2018 z 13.02.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.