•  Śniadanie pacjentki szpitala.
     Śniadanie pacjentki szpitala. Fot. Facebook
02.12.2019

Przymusowa głodówka w tarnogórskim szpitalu

​70 proc. polskich pacjentów wychodzi ze szpitali z objawami niedożywienia. Szpitalne śniadanie to dwie kromki chleba i łyżeczka masła. Na obiad kartofle i parę kawałków kalafiora. Nie masz kasy, rodzina nie doniesie ci jedzenia do szpitala? Będziesz głodny. Masz to jak w banku.

Na zdjęciu jest kolacja, jaką podano pacjentce w "Trójce", czyli Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym im. dr. Bronisława Hagera w Tarnowskich Górach. Na brązowym talerzyku dwie kromki chleba i dwa kawałki masła lub innego smarowidła. To wszystko. Jest jeszcze podpis: "Kolacja stulecia" w…


Artykuł ukazał się w GWARKU 48/2019 z 03.12.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.