• Teraz za przystanki autobusowe odpowiadają gminy, ale samorządy liczą, że przejmie je Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.
    Teraz za przystanki autobusowe odpowiadają gminy, ale samorządy liczą, że przejmie je Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Fot. Krzysztof Garczarczyk
08.02.2019

Przystanki na barkach gmin

Ożarowice mają 29 wiat przystankowych, około 30 jest ich także w granicach Tworoga, ale w rozległych Zbrosławicach aż 89. Część z nich wymaga napraw, a do władz gmin trafiają też postulaty uruchomienia nowych przystanków lub zamontowania wiat w miejscach, gdzie ich jeszcze nie ma.

Do czasu podjęcia likwidacji Międzygminnego Związku Komunikacji Pasażerskiej w Tarnowskich Górach, to do niego należało dbanie o stan przystanków autobusowych. Teraz, gdy organizatorem transportu publicznego została Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, poprzez Zarząd Transportu Metroplitalnego, zadanie to spadło na gminy.…


Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2019 z 05.02.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.