• Małżeństwo z Piekar chce, by w okolicy placu zabaw psy zawsze były na smyczy.
    Małżeństwo z Piekar chce, by w okolicy placu zabaw psy zawsze były na smyczy. Fot. Alicja Jurasz
01.12.2017

Psy na smyczy – nakaz jest, tylko kto go przestrzega?

Rozpędzony pies wpadł na kobietę z dzieckiem na rękach. Przewróciła się, a półtoraroczna dziewczynka uderzyła głową w beton. Rodzice małej chcą wprowadzenia obowiązku prowadzenia psów na smyczy. Tyle że taki przepis już obowiązuje, ale często nie jest przestrzegany.

Małżeństwo z Piekar Śląskich złożyło petycję do prezydent miasta i rady miasta – chcą, by w prawie miejscowym znalazł się zapis o obowiązku wyprowadzania psów na smyczy w okolicy placów zabaw, a przypadku ras agresywnych także zakładania im kagańca. Proszą też, by…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 48/2017 z 05.12.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.