•  Młodzieżowe drużyny Skarbka kontynuują bogate tradycje piłki ręcznej w Tarnowskich Górach.
     Młodzieżowe drużyny Skarbka kontynuują bogate tradycje piłki ręcznej w Tarnowskich Górach. Fot. archiwum MKS Skarbek
16.12.2018

Puchar Babireckiego

Na parkiecie juniorki, juniorzy, młodziczki i dziewczęta. XXVI Turniej Piłki Ręcznej o Puchar prof. Władysława Babireckiego rozegrano w tym roku w czterech kategoriach. Zawody odbyły się 8 i 9 grudnia w hali AIG w Tarnowskich Górach.

Wśród juniorek I miejsce zajął MKS Start Michałkowice, druga lokata przypadła SP im. Jana Wawrzynka z Kuźni Raciborskiej, a trzeci był MKS Skarbek Tarnowskie Góry. W rywalizacji młodziczek zwyciężył UKS 6 Polho Czuchów, wyprzedzając MKS Skarbek I (uczennice SP 3) i MKS Skarbek II (uczennice SP 3). Zmagania juniorów zakończyły się zwycięstwem UKS MOSM Bytom, przed MKS Skarbek i SP im. J. Wawrzynka. W kategorii dziewcząt wygrał MKS Skarbek (uczennice SP 3), drugi był UKS 6 Polho, a trzecią lokatę zajął drugi zespół Skarbka (uczennice SP 3).

Zawodniczki i zawodnicy gospodarzy z MKS Skarbek otrzymali liczne nagrody indywidualne. Tytuł najlepszej zawodniczki w kategorii juniorek uzyskała Agata Musialik, a młodziczek – Julia Zawadzka. Najlepszą bramkarką w kat. młodziczek została Kamila Tyrała, a bramkarzem wśród juniorów – Sergiusz Krawiec. W kat. dziewcząt najlepszą zawodniczką uznano Klaudię Pastuszkę, a bramkarką – Anetę Szołtysik.

Na otwarciu i zakończeniu zawodów obecna była córka patrona turnieju – Barbara Babirecka wraz z synem. W hali AIG gościli także: prezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej – Marcin Zubek, członkowie Komisji Rewizyjnej Śl.ZPR – Szczepan Moczygemba i Grzegorz Szymanowski oraz Paweł Musialik, przewodniczący Komisji Odznaczeń Śl.ZPR. Burmistrza Tarnowskich Gór reprezentował Janusz Wtorek z Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia UM, a grono nauczycielskie SP nr 3 – dyrektor Wiesława Wrona i wicedyrektor Anna Osowiec.

Krzysztof Garczarczyk


Artykuł ukazał się w GWARKU 50/2018 z 18.12.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.