•  Drużyna OSP Tworóg okazała się lepsza w serii rzutów karnych i wygrała turniej.
     Drużyna OSP Tworóg okazała się lepsza w serii rzutów karnych i wygrała turniej. Zdjęcia: OSP Tworóg, OSP Koty i OSP Potępa
22.01.2020

Puchar dla OSP Tworóg

18 stycznia w hali sportowej w Krupskim Młynie odbyła się druga edycja turnieju piłki nożnej, w którym rywalizowali druhowie OSP z gmin Tworóg i Krupski Młyn. Zwyciężyła OSP Tworóg pokonując w rzutach karnych OSP Potępa.

W II Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Gminnego ZOG ZOSP RP w Tworogu wzięło udział 8 drużyn. OSP Tworóg do fazy pucharowej awansowali jako wiceliderzy grupy B. Na drodze do finału stanęła im OSP Swiniowice, którą pokonali 1:0. Z kolei w drugim półfinałowym spotkaniu zmierzyły się OSP Potępa i OSP Wojska. Górą okazała się jednostka z Potępy.

Finał między OSP Tworóg a OSP Potępą w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 1:1. O zwycięstwie rozstrzygnęły rzuty karne, w których nieco lepiej wypadli druhowie z Tworoga wygrywając 5:4. III miejsce zajęła OSP Wojska, a na kolejnych uplasowały się: OSP Świniowice, OSP Połomia, OSP Boruszowice - Hanusek, OSP Koty i OSP Krupski Młyn.

Zwycięską drużynę OSP Tworóg reprezentowali :Wojciech Rurański – bramkarz, Adam Żyłka – kapitan, Michał Dramski, Krzysztof Kandzia, Krzysztof Kroczek, Marek Pilarski, Mateusz Sobania, Dawid Dudek, Michał Gliwa, Kacper Żelosko, Jakub Kałka, Michał Konieczny.

Turniej zorganizował komendant gminny OSP Joachim Soll. Puchar Fair Play, ufundowany przez posłankę Barbarę Dziuk, trafił do OSP Boruszowice-Hanusek. 

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 4/2020 z 28.01.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.