11.09.2019

Radni piją kranówkę

Najpierw Tarnowskie Góry, teraz Radzionków. Kolejne urzędy decydują się na rezygnację z używania plastiku. Na razie prym wiedzie Lubliniec, gdzie kilka miesięcy temu radni zrezygnowali z wody z plastikowych butelek. Zastąpiły je szklane, a ostatnio - dzbanki z wodą z kranu. Jest tanio i ekologicznie.

W czerwcu do radzionkowskiego magistratu wpłynęła petycja katowickiego koła partii Zieloni. Dotyczyła ograniczenia używania jednorazowego plastiku i przeprowadzenia akcji edukacyjnej. Trafiła do komisji skargi i petycji. Radni uznali ją za zasadną, zwłaszcza, że z wyjaśnień burmistrza wynika, że i tak…


Artykuł ukazał się w GWARKU 36/2019 z 10.09.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.