•  
      Fot. Archiwum klubu
13.05.2018

Radzionków w finale

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzionkowie świetnie wypadła w programie “Dzieciaki do rakiet”. Pod koniec kwietnia wygrała zmagania na szczeblu regionalnym i wkrótce pojedzie do Warszawy powalczyć w ścisłym finale.

"Dzieciaki do rakiet" to ogólnopolska akcja Banku BGŻ BNP Paribas i Polskiego Związku Tenisowego. Ma na celu popularyzację tenisa wśród dzieci w wieku 5-12 lat oraz ich rodziców. Miała kilka etapów: głosowanie internetowe, szkolenie nauczycieli i zawody dla dzieci. W tych ostatnich każdą z 5 szkół z regionu reprezentowało sześcioro zawodników, 3 dziewczynki i 3 chłopców.

Ekipa z Radzionkowa bardzo dobrze wypadła w różnych konkurencjach sportowych. W ostatniej czyli grach tenisowych, żaden z zawodników nie przegrał swojego pojedynku. Dzięki świetnym wynikom drużyna z Radzionkowa zajęła I miejsce i awansowała do finału. – Bardzo się cieszymy, bo konkurencja była duża. Oczywiście chcielibyśmy w Warszawie wypaść równie dobrze, bo główną nagrodą jest wyjazd do Francji – mówi dyrektor SP nr 2 w Radzionkowie Grzegorz Kłaczek.

W zwycięskiej drużynie zagrali: Paulina Wilczek, Natalia Tobór, Maja Radomska, Jakub Jędryka, Alex Biegalski i Błażej Krzyśko, a nad przygotowaniami czuwali nauczyciele: Marcin Paszkowiak i Robert Tobór.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.