• Kierowca skody wjechał w tył hondy.
    Kierowca skody wjechał w tył hondy. Fot. Archiwum OSP Świerklaniec
17.04.2017

Ranny motocyklista, gwarek bez lampki

Zderzenie motocykla z seicento i skody z hondą. Dewastacja figury gwarka na ul. Krakowskiej w Tarnowskich Górach, pijani kierowcy za kółkiem w Żyglinie i Tarnowskich Górach. Wydarzeń w kronice policyjnej w czasie ostatnich kilku dni jest więcej.

W sobotę, 15 kwietnia 27-letni tarnogórzanin jechał skodą fabią drogą między Świerklańcem a Żyglinem. - Prawdopodobnie nie zachował odpowiedniego odstępu od jadącego przed nim samochodu i nie dostosował prędkości do warunków na drodze – relacjonuje sierż. szt. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej policji. W efekcie wjechał w tył hondy CR-V, za kierownicą której siedział 41-letni piekarzanin. Później skoda wpadła do przydrożnego rowu. Lekkich obrażeń doznał sprawca zdarzenia.

Przed świętami do groźnego wypadku doszło w Lublińcu na ul. Lisowickiej. Jadący motocyklem 21-latek zderzył się z fiatem seicento. Rannego motocyklistę do szpitala przetransportowała załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obrażeń ciała doznała także 53-latka kierująca seicento.

W piątek ok. godz. 8 rano ktoś zniszczył figurę gwarka na ul. Krakowskiej w Tarnowskich Górach. Odłamał górniczą lampkę. Także 14 kwietnia policjanci z Radzionkowa zatrzymali dwóch 19-latków - Patryka K. i Kamila C. Dwa dni wcześniej zniszczyli zjeżdżalnię na przedszkolnym placu zabaw.

Niestety, w policyjnej kronice nie brakuje też pijanych kierowców. W sobotę w Żyglinie na ul. Śląskiej wpadł 45-letni Adam K., który jechał seatem ibizą, mając prawie 2,5 promila alkoholu. W piątek na ul. Opolskiej w Tarnowskich Górach zatrzymano Adrianę K. Kobieta siadła za kierownicą daewoo matiza, mimo że także miała prawie 2,5 prom. alkoholu. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.