21.03.2020

Ratownikom z Radzionkowa potrzeba masek i kombinezonów. Proszą o pomoc

Radzionkowskie pogotowie ratunkowe prosi o wsparcie. Firmy, osoby prywatne i wszyscy, którym na sercu leży zdrowie i bezpieczeństwo jego samego oraz innych, mogą pomóc.

Pogotowiu potrzebne są: gogle ochronne, przyłbice, maski chirurgiczne, kombinezony ochronne, środki do dezynfekcji powierzchni oraz środki do dezynfekcji rąk itp.

Pogotowie dysponuje co prawda sprzętem i środkami, ale w przypadku nagłego wzrostu liczby pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, może się okazać, że zapas jest niewystarczający.

- Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie wszelkich materiałów z powyższej listy. Prosimy o wsparcie, byśmy nadal bezpiecznie mogli spełniać naszą misję ratowania zdrowia i życia ludzkiego oraz w jak najbezpieczniejszy sposób walczyć z pandemią koronawirusa – apelują pracownicy pogotowia w Radzionkowie. 

Jakub Pietryga, osoba wyznaczona do koordynowania akcją, mówi, że ratownicy z Radzionkowa (pracują w strukturze Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego) idą wzorem wielu placówek medycznych, które również zaapelowały do społeczeństwa o pomoc i ją otrzymały. - Nie wiemy, co będzie za tydzień lub dwa. Posiadamy wszystko, co niezbędne do pracy, ale wiemy, że może się to okazać za mało. Wolimy więc działać z wyprzedzeniem – mówi Jakub Pietryga i dodaje, że w wielu firmach, zakładach i przedsiębiorstwach używa się dokładnie takiego samego sprzętu. Np. gogle, o które proszą, mają na wyposażeniu operatorzy maszyn, pracujący w warunkach, w których np. opiłki mogą uszkodzić oczy. To samo jest z przyłbicami, których używają np. chemicy, rękawiczki jednorazowe mogą mieć np. kosmetyczki itp. 

Jakub Pietryga czeka na pytania i uwagi oraz udziela informacji pod nr. tel. 660 42 36 71. 

JT


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.