•  Z lewej przy klawiszach Remigiusz Idzik.
     Z lewej przy klawiszach Remigiusz Idzik. Fot. Archiwum zespołu i R. Idzika
16.03.2018

Remik Idzik w zespole Sami

Na scenę muzyczną powraca zespół Sami z Katowic. Promują się singlem “Ten pierwszy raz”. W ostatnim czasie grupa zmieniła skład. Wszedł do niego mieszkaniec Nowego Chechła Remigiusz Idzik, który gra na klawiszach.

Zespół Sami jest najbardziej znany ze starego przeboju "Lato 2000" kojarzonego ze słowami refrenu "Słońce świeci nad nami, ogrzewa nasze nagie ciała promieniami". W pierwszym składzie zespołu występował Piotr Kupicha z zespołu Feel. W tym roku grupa grająca repertuar pop-rockowy świętuje 18-lecie istnienia. Do tej pory formacja wydała trzy płyty.

Założycielami grupy Sami są Marek Sajnóg i Michał Laksa, którzy do dziś wchodzą w skład zespołu. Pierwszy gra na gitarze elektrycznej, drugi na basowej. Nowym wokalistą jest Łukasz Musiał, któremu wtóruje Kajetan Balcer, na drugiej gitarze elektrycznej gra Andrzej Kowalski, na perkusji Sylwester "Gliwa" Kuchta, na klawiszach nasz krajan Remik Idzik.

(hm)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.