•  Można wesprzeć zbiórkę, przekazać materiały lub dołączyć do szycia.
     Można wesprzeć zbiórkę, przekazać materiały lub dołączyć do szycia. Fot. Facebook/Rękodzielne Tarnogórzanki
23.03.2020

Rękodzielne Tarnogórzanki szyją maseczki. Możesz pomóc

Kilka dni temu grupa Rękodzielne Tarnogórzanki ruszyła z akcją szycia maseczek ochronnych dla wszystkich potrzebujących. Zachęcają, żeby do nich dołączyć. Można pomóc też w inny sposób – wspierając zbiórkę lub udostępniając materiały.

Zapotrzebowanie jest olbrzymie, masek potrzebują pracownicy instytucji, przedsiębiorcy, osoby pracujące i przede wszystkim – personel medyczny. "Zgłaszają się do nas: szpitale, hospicja, przychodnie, poszczególne oddziały szpitalne, zespoły szpitali, pielęgniarki i lekarze, osoby prywatne" – piszą Rękodzielne Tarnogórzanki. Maseczki przekazują bezpłatnie.

"Do szycia zgłosiło się kilka dziewczyn, są też pomocni panowie. Mamy maszyny, mamy też trochę materiałów z własnych zapasów, jak i ofiarowanych przez darczyńców, ale zamówień jest dużo, musimy sami zaopatrzyć się w materiały" – piszą. Jak podają metr bawełny kosztuje od 10 do 13 zł, szpula gumki – 80 zł, metr tasiemki to ok. 1 zł, na maseczkę potrzeba jej około 1,5 m.

Można wesprzeć akcję, wpłacając pieniądze (zbiórka tutaj). Można przekazać materiały – szczegóły dostępne są na profilu Rękodzielnych Tarnogórzanek. Poszukiwane są też osoby, które chcą szyć maseczki. 

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.