•  
      Fot. Jacek Tarski
20.02.2020

Rękopis z Nakła rodem

Jak Kacper Mrozek walczył z hrabią Donnersmarckiem. Jak Antoni Gurba przeżył drugą wojnę światową. O tym i wielu innych, pasjonujących historiach można przeczytać w książce Adama Synowca z Nakła Śląskiego. Szkoda, że wydano ją tylko w jednym egzemplarzu.

Adam Synowiec, mieszkaniec Nakła Śląskiego, emerytowany nauczyciel szkoły górniczej w Radzionkowie, z zamiłowania badacz lokalnych dziejów, historyk. Spod ręki pana Adama wyszła książka pt. "Życie pokoleń na skrawku nakielskiej ziemi". Autor opisuje losy siedmiu pokoleń swych przodków. Wszystko ilustrowane jest dokumentami,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 7/2020 z 18.02.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.