•  Tomasz Renka z synem Jankiem w ogrodzie.
     Tomasz Renka z synem Jankiem w ogrodzie. Fot. Z rodzinnego albumu Jana Renki
01.02.2020

Różę nazwaną Gwarek wyhodowano w Lasowicach

40 lat temu jeden z mieszkańców Lasowic wyhodował w przydomowym ogródku nową odmianę róży. Poświęcił na to ponad 7 lat wytrwałej pracy. Nowo wyhodowana róża otrzymała imię Gwarek, aby kojarzyła się wszystkim z ziemią tarnogórską.

Historię sprzed lat przypomniał nam Grzegorz Rudnicki ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Sam dowiedział się o niej od Jana Renki, członka zarządu SMZT, który pewnego dnia przyniósł do siedziby stowarzyszenia skan pożółkłego już nieco artykułu prasowego, opisującego tę ciekawą sprawę. Nową…


Artykuł ukazał się w GWARKU 5/2020 z 04.02.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.