• Przy rondzie stoi figura kuźnika.  Czy znajdzie się tutaj także herb papieski?
    Przy rondzie stoi figura kuźnika. Czy znajdzie się tutaj także herb papieski? Fot. Jarosław Myśliwski
09.02.2016

Rondo z herbem?

W ubiegłym roku wybudowano rondo w Drutarni i tym sposobem rozwiązano problem niebezpiecznego skrzyżowania z drogą wojewódzką. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w 2015 r. jej przewodniczący Eugeniusz Ptak zaproponował, by nadać nazwę rondu i jako patrona wskazał św. Jana Pawła II. Ale w Kaletach już jest ulica nosząca imię papieża. W 2008 r. kaletańska rada nazwała tak ulicę w Jędrysku, na osiedlu domków jednorodzinnych.

W środę radni będą podejmowali decyzję w sprawie nazwy ronda w Drutarni. Wiadomo, że nic przeciwko takiemu patronowi nie ma Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Jeżeli rada przychyli się do propozycji przewodniczącego Ptaka, na rondzie ma zostać zamontowana tablica z herbem św. Jana Pawła II. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.