•  Rowerzyści wyruszyli z Kokotka.
     Rowerzyści wyruszyli z Kokotka. Fot. Archiwum organizatorów
17.08.2018

Rowerem i pieszo. Niniwa Team w trasie

13 sierpnia w Kokotku rozpoczęła się rowerowa wyprawa Niniwa Team do Santiago de Compostella. Ale to nie koniec. Jest jeszcze grupa piechurów, która tego samego dnia wystartowała z Lizbony.

Mszę na pożegnanie rowerzystów koncelebrowało 7 kapłanów, a wśród nich ks. bp Jan Wieczorek oraz prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów MN o. Paweł Zając.

– 32 rowerzystów i rowerzystek jedzie pod wodzą o. Tomasza Maniury. Po drodze zamierzają odwiedzić Luksemburg, niezdobyte dotychczas państwo. Pieszo pielgrzymuje 15 osób pod przewodnictwem o. Dominika Ochlaka. Spotkanie obu grup zaplanowano w Santiago de Compostella 5 września – informuje Marcin Szuścik ze Stowarzyszenia Młodzieżowego Niniwa. W czwartek rowerzyści przemierzali niemieckie drogi. Na liczniku 625 km.

Hasło tegorocznej wyprawy to "Projekt Życie: próba krzyża". Na stronie  www.niniwateam.pl publikowane są relacje pisane przez dwóch uczestników wyprawy – po jednym z każdej z grup. Po zakończeniu wyprawy zaplanowano wydanie dwóch książek: o części pieszej i rowerowej wyprawy.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 33/2018 z 21.08.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.