• Na trasie nad zalew goczałkowicki.
    Na trasie nad zalew goczałkowicki. Fot. Archiwum M. Urbanka
01.07.2017

Rowerem na pohybel porażeniu

W tym sezonie ostatnim gościem cyklu Mania podróżowania był Mariusz Urbanek, niepełnosprawny mieszkaniec Jankowic k. Rybnika, którego sposobem na rehabilitację stał się trójkołowy rower. W ciągu ostatnich dwóch lat przebył na nim 6 tys. km.

Mariusz Urbanek urodził się z głębokim porażeniem mózgowym. Gdy miał 10 lat ciocia kupiła mu dziecięcy trójkołowy rower "Bambino". Od tej pory rower stał się nieodłącznym elementem jego życia. Jest nie tylko sposobem na rehabilitację. – To…


Artykuł ukazał się w GWARKU 26/2017 z 04.07.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.