• Ścieżka rowerowa w Miotku może nie zaczyna się zbyt szczęśliwie, bo trzeba uważać, żeby jazdy nie zakończyć na słupku. Ale w ogóle jest i z tego trzeba się cieszyć. Niestety, prowadzi tylko do zjazdu do Mokrusa.
    Ścieżka rowerowa w Miotku może nie zaczyna się zbyt szczęśliwie, bo trzeba uważać, żeby jazdy nie zakończyć na słupku. Ale w ogóle jest i z tego trzeba się cieszyć. Niestety, prowadzi tylko do zjazdu do Mokrusa. Fot. Jarosław Myśliwski
14.01.2016

Rowerem po drodze wojewódzkiej

W Kaletach spotkali się włodarze miast położonych przy drodze wojewódzkiej 908, łączącej Tarnowskie Góry z Częstochową. Przy planowanym remoncie drogi każdy chciałby załatwić swoje lokalne problemy, ale jest cel, który łączy wszystkich: wybudowanie ścieżki rowerowej. Dlatego na spotkanie zaproszono Aleksandra Kopię, pełnomocnika marszałka województwa śląskiego ds. komunikacji rowerowej.

Czy jest realne, żeby wzdłuż drogi wojewódzkiej wybudowano ścieżkę rowerową łączącą Tarnowskie Góry z Częstochową? — Huraoptymistą nie jestem, ale nie można przegapić żadnej szansy — mówi Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór. Szansą jest planowany remont drogi nr 908. — Jesienią uczestniczyłem w spotkaniu na temat planowanej przebudowy i dowiedziałem się, że przez najbliższy rok będzie opracowywana dokumentacja projektowa. Zapowiadano spotkania z mieszkańcami. Chcemy, jako urząd, składać wnioski w sprawie poprawy bezpieczeństwa w Miotku, dotyczące skrzyżowania oraz budowy chodnika wzdłuż drogi w stronę Tarnowskich Gór — zapowiada burmistrz Kalet, Klaudiusz Kandzia.

Cały artykuł znajdziesz w papierowym wydaniu „Gwarka”.


Artykuł ukazał się w GWARKU 3 z 19.01.2016

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.