•  Uczniowie wywalczyli II miejsce w województwie.
     Uczniowie wywalczyli II miejsce w województwie.
11.04.2019

Rozbiegana Sempa

Trwa świetna sportowa passa uczniów I LO im. Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. 5 kwietnia bardzo dobrze wypadli na mistrzostwach śląska w Drużynowych Biegach Przełajowych w Bytomiu.

Po sukcesach związanych ze szczypiornistkami i III miejscu w półfinale wojewódzkim oraz piłkarzami, którzy zdobyli mistrzostwo powiatu, przyszedł kolejny sukces. Jesienią "Sempa" wygrała sztafetowe biegi przełajowe w zawodach rejonowych i awansowała do wiosennych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. 5 kwietnia w  bytomskim Parku im. Franciszka Kachla w Bytomiu rywalizowały najlepsze biegowe drużyny województwa.

Po zaciętej walce do samej mety, zawodniczki z I LO w składzie: Aleksandra Krauze, Martyna Nowak, Martyna Żbik, Katarzyna Stanek, Małgorzata Jędrysek, Natalia Mecner i Emilia Badora zajęły czwarte w miejsce w województwie. Chłopcy w składzie: Piotr Pilarski, Artur Ziaja, Jakub Pietrzyk, Mateusz Szołtysek, Rafał Dolibóg, Kamil Potempa i Damian Koza wywalczyli II miejsce i wicemistrzostwo Śląska. Indywidualnie wśród dziewcząt najszybciej pobiegła Aleksandra Krauze, a wśród chłopców - Piotr Pilarski.

Warto wspomnieć, że I LO im. S. Sempołowskiej oprócz samego udziału w zawodach, czynnie zaangażowało się w ich organizację. Na prośbę głównych organizatorów - Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Bytomiu – uczniowie I LO pod opieką nauczyciela pomagali w sędziowaniu oraz organizacji biura zawodów. (aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.