•  
      Fot. Archiwum Olmetu
30.11.2017

Rozbiórka rurociągu na małym ekranie

Pracownicy Olmetu rozbierali rurociąg nad DK 11, koło Tesco i dawnego Fazosu w Tarnowskich Górach. Wszystko nagrywali operatorzy z Discovery Channel.

Program był nagrywany 26 listopada. Same prace przy rozbiórce zajęły około dwóch godzin. Prowadzono je w niedzielę, kiedy ruch był najmniejszy. Kilka razy trzeba bowiem było go wstrzymywać. Jak przyznaje właściciel Olmetu Przemysław Oleś, sama rozbiórka nie była technicznym wyzwaniem, jego pracownicy wykonywali już trudniejsze zadania. Jednak trzeba było szczególnie dbać o bezpieczeństwo, żeby nie uszkodzić nawierzchni drogi, ani biegnących pod rurociągiem kabli.

Drugi etap prac to likwidacja rurociągu przy drodze, od strony Opatowic. Jednak tutaj Olmet czeka na mrozy. Podmokły teren nie pozwala, by teraz wjechał tam ciężki sprzęt.

Emisja odcinków z opisywanej rozbiórki planowana jest w kolejnym sezonie programu "Złomowisko PL" - ruszy w marcu przyszłego roku. Przypomnijmy, że Olmet już od dłuższego czasu współpracuje z Discovery Channel. (esp)

Fotografie pochodzą z archiwum Olmetu


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.