•  27 kwietnia Ruch przegrał u siebie 0:4 z Wartą Gorzów Wielkopolski.
     27 kwietnia Ruch przegrał u siebie 0:4 z Wartą Gorzów Wielkopolski. Fot. Zygmunt Taul
29.04.2019

Ruch przegrał trzeci mecz z rzędu

Dwa remisy Gwarka i dwie porażki Ruchu to bilans występów naszych trzecioligowców w dwóch minionych kolejkach. Przed środowymi meczami tarnogórzanie (43 pkt.) plasują się na czwartym miejscu tabeli grupy trzeciej, a Ruch (30 pkt.) na dwunastym. Prowadzi Górnik Polkowice (59 pkt.). 

Tarnogórscy piłkarze, po remisie w Wielką Sobotę u siebie ze Stalą Brzeg 1:1 (1:0), 27 kwietnia zanotowali bezbramkowy remis w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem II Lubin. W pierwszej połowie przeważali lubinianie, po przerwie spotkanie było już bardziej wyrównane. Obie drużyny więcej uwagi poświęciły grze obronnej, okazji bramkowych nie było zbyt wiele, a w decydujących momentach zarówno gospodarzom, jak i gościom brakowało skuteczności.

GWAREK: Wiśniewski – Dyląg, Dzido, Cholerzyński, Śliwa, Fojcik (33. Konieczny), Fonfara, Mizgała, Pach (86. Joachim), Pipia, Jarka. Trener: K. Górecko

Ruch od porażki w derbowym meczu z Gwarkiem nie potrafi wrócić do wcześniejszej dyspozycji. W dwóch kolejnych spotkaniach, grając z innymi drużynami walczącymi o utrzymanie w III lidze, poniósł bolesne porażki. 20 kwietnia uległ na wyjeździe 1:4 Foto Higienie Gać, a w zeszłą sobotę przegrał na własnym boisku w kompromitującym stylu 0:4 z Wartą Gorzów Wielkopolski. Szczególnie ten ostatni wynik jest bardzo zaskakujący, gdyż po przegranym meczu w Gaci trener Kamil Rakoczy uspokajał kibiców . - Mamy tydzień do najbliższego meczu. Gramy teraz trzy razy z drużynami z dolnej części tabeli. Musimy drużynę podnieść po tej porażce, bo choć nasza sytuacja jeszcze nie jest bardzo trudna, to jeśli w tych meczach nie będziemy punktować, taką się już stanie. Ale Ruch Radzionków potrafi walczyć, grać w piłkę i wygrywać. Pokazaliśmy to już wcześniej i musimy do tego koniecznie wrócić – mówił.

Niestety w meczu z Wartą zabrakło tej obiecanej walki i drużyna gości już przed przerwą wykorzystała dwa stałe fragmenty gry. Najpierw z rzutu wolnego, a następnie z rzutu karnego bramkarza Cidrów pokonał Bielawski. Po zmianie stron, tym razem po kontrze, ten sam zawodnik strzelił trzeciego gola. Czwartą bramkę, chwilę po wejściu na boisko, zdobył Kolasa. To dla Warty dopiero pierwsze zwycięstwo w tej rundzie, zaś Ruch doznał najwyższej porażki w tym sezonie, i po raz drugi z rzędu stracił cztery gole! Miejmy nadzieję, że ta fatalna seria wreszcie się zakończy.

RUCH: Stambuła - Trzcionka, Harmata (63. Banaś), Gieroń, Skalski, Staszowski, Łabojko, Małecki (59. Pietryga), Krzemień, Kopeć (46. Boudguiga), Piecuch (59. Rocki). Trener: K. Rakoczy.

W środę, 1 maja Gwarek będzie podejmował Miedź II Legnica, a Ruch zagra na wyjeździe z Piastem Żmigród. Oba mecze rozpoczną się o godz. 17. (K, WŁ)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.