26.08.2015

Rzeki do adopcji

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach 10 kwietnia podjął decyzję o dofinansowaniu “Zaadoptuj rzekę — województwo śląskie” — programu edukacji ekologicznej realizowanej przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja. Dotacja wynosi ponad 20 tys. zł.

W ramach programu organizowany jest konkurs Rzeka Roku 2015, który ma wyłonić niezwykłe miejsca nad rzeką z historią. Zgłoszenia przyjmowane są do końca maja 2015, posiedzenie kapituły, która z nadesłanych zgłoszeń wybierze 11 propozycji, zaplanowano na czerwiec, następnie internauci w głosowaniu wybiorą Rzekę Roku.

"Zaadoptuj rzekę" to także lokalne imprezy organizowane w szczególności przez placówki oświatowe, m.in.: badanie jakości wody, sprzątanie brzegów, organizacja Dnia Ziemi, majówek nad wodą i happeningów poświęconych ochronie rzek i innych akwenów.

W ramach programu odbędzie się także BIG JUMP 2015. Europejska akcja BIG JUMP to symboliczne wejście do wody, w tym samym dniu, o tej samej godzinie w całej Europie. Ta europejska inicjatywa na rzecz rzek i innych akwenów organizowana jest co roku od 2005 r. do 2015 r., od kiedy ma obowiązywać Ramowa Dyrektywa Wodna. W tym roku odbędzie się 12 lipca.


Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.