•  
      Zdjęcia: Agnieszka Reczkin
01.02.2019

S11: byle nie pod naszymi oknami

Droga ekspresowa powinna biec koło nitki gazociągu – tak uważała większość uczestników spotkania poświęconego planowanego przebiegowi S11.

Spotkanie odbyło się dziś popołudniu, 1 lutego, w remizie OSP Pniowiec. Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podkreślali, że na razie trwa projektowanie drogi i przedstawiane warianty jej przebiegu to tylko wersje robocze. - Nic nie jest jeszcze ustalone, nie podjęto żadnej decyzji, czekamy na wasze uwagi – mówili.

Wstępnie każdy odcinek drogi rozpatrywany jest w dwóch wariantach. W Tworogu S11 ma biec od północnej albo południowej strony, w Tarnowskich Górach – blisko zabudowy albo poza nią, od północnej strony (z łącznikiem z obwodnicą w rejonie ronda przy Kauflandzie), a później w kierunku Piekar Śląskich – przez okolice Radzionkowa z ominięciem zabudowy lub między Świerklańcem a Nakłem Śląskim.

Rozmawiano głównie o przebiegu S 11 przez Tarnowskie Góry, choć na spotkaniu byli także mieszkańcy gminy Tworóg. Z akceptacją nie spotkał się żaden z tarnogórskich wariantów. Zaproponowano odsunięcie drogi bardziej na północ, aż do nitki gazociągu.

Spotkanie zorganizowała posłanka Barbara Dziuk. Zaproszenie wysłała na konferencję prasową, jednak wiadomość rozeszła się drogą pantoflową, opublikowaliśmy ją też na naszej stronie internetowej. W efekcie nie było konferencji, tylko spotkanie z mieszkańcami. (esp)

Więcej w „Gwarku” z 5 lutego.


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.