•  Od kilkunastu lat reprezentacyjna sala sesyjna w urzędzie gminy w Ożarowicach pełni też rolę sali ślubów. Na zdjęciu sesja rady gminy poprzedniej kadencji.
     Od kilkunastu lat reprezentacyjna sala sesyjna w urzędzie gminy w Ożarowicach pełni też rolę sali ślubów. Na zdjęciu sesja rady gminy poprzedniej kadencji. Fot. Krzysztof Garczarczyk
28.01.2020

Sale ślubów nie tylko dla państwa młodych

Udzielane są w nich nie tylko śluby, ale wykorzystuje się je również jako miejsce odbywania sesji, konferencji i rozmaitych uroczystości. W powiecie tarnogórskim osobne sale ślubów mają tylko trzy urzędy stanu cywilnego.

Taka sytuacja wynika nie tylko z problemów lokalowych występujących w większości gmin i potrzeby racjonalnego wykorzystywania pomieszczeń, ale także wprowadzenia pod koniec lat 90. na mocy konkordatu zawartego w 1993 r. pomiędzy Stolicą Apostolską a Rzecząpospolitą Polską…


Artykuł ukazał się w GWARKU 4/2020 z 28.01.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.